Menu

Tema

Gjuha

Gionee M12 4
Gionee

Gionee M12

  • Sistemi operativ Android 10
  • Ekrani 6.55 inç 720x1600 pikselë
  • Bateria 5100 mAh Li-Poly
  • Performanca 4/6GB RAM Helio A25
  • Kamera 48MP 1080p
  • Memoria 64/128GB eMMC 5.1

Specifikimet e Gionee M12

Përgjithshme

Emri i markës
Gionee
Modeli
M12
I prezantuar
E Hënë 16 Nëntor 2020
I hedhur në treg
E Hënë 16 Nëntor 2020
Statusi
Jashtë prodhimit
Çmimet
€150

Dizajni

Lartësia
163.9 mm (6.45 inç)
Gjerësia
76.8 mm (3.02 inç)
Trashësia
9.3 mm (0.37 inç)
Pesha
196 g (6.91 oz)
Materialet
Mbrapa: Plastik
Kornizë: Plastik
Përpara: Xham
Ngjyrat
Ngjyra e zezë verbuese, Ngjyra Magjike e Gjelbër

Ekrani

Lloji i ekranit
IPS LCD
Madhësia e ekranit
6.55 inç
Rezolucioni
720 × 1600 pikselë
Raporti i aspektit
20:9
Dendësia e pikselëve
268 ppi
Raporti ekran-trup
≈ 82.3%
Ekran me prekje
Po
Skaj pa korniza
Po
Veçoritë e ekranit
Ekran me prekje kapacitiv
Ekran me shumë prekje

Hardueri

Çipseti
MediaTek Helio A25 (Ndërkombëtare)
MediaTek Helio P22 (Ndërkombëtare)
Bërthamat e CPU-së
8
Teknologjia e procesorit
12 nm
Frekuenca maksimale e CPU-së
1.8 GHz (Ndërkombëtare)
2.0 GHz (Ndërkombëtare)
Arkitektura e CPU-së
64-bit
Mikroarkitektura
Cortex-A53 (Ndërkombëtare)
4x 2.0 GHz – Cortex-A53
4x 1.5 GHz – Cortex-A53
(Ndërkombëtare)
Lloji i memories
LPDDR4X
GPU
IMG PowerVR GE8320
RAM
4GB, 6GB
Memoria
64GB, 128GB
Lloji i memories së brendshme
eMMC 5.1
Variantet
64GB 4GB RAM
128GB 6GB RAM
Memorie e zgjerueshme
Po
Vend për kartë
microSDXC

Softueri

Sistemi operativ
Android 10 (Quince Tart)

Kamera e pasme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë trefishe
48 MP, ƒ/1.8 ( Kënd i gjerë )
PDAF

5 MP, ƒ/2.2, 115° ( Ultra e gjerë )
0.08 MP ( Lentë ndihmëse )
Mbështetje për blicin
Po
Lloji i blicit
Blic LED
Veçori
Flesh automatik
Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme
Zoom dixhital
Kompensimi i ekspozimit
Zbulimi i fytyrës
Gama e Lartë Dinamike (HDR)
Cilësimet ISO
Panoramë
Trokit për të fokusuar
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
1080p @ 30 fps

Kamera e përparme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë e vetme
16 MP
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
1080p @ 30 fps

Bateria

Lloji
Li-Poly
Kapaciteti
5100 mAh

Rrjetet

Kartat SIM
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Mbështetje VoLTE
Po
Shpejtësia e të dhënave
LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps
Bandat 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Bandat 3G
HSPA: 900 / 1900 MHz
Bandat 4G
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b40 (2300 MHz)

Lidhjet

Mbështetje Wi-Fi
Po ( Wi-Fi 4 )
Standardet Wi-Fi
802.11/a/b/g/n
Veçoritë e Wi-Fi-së
Dual-band, Hotspot celular
Mbështetje Bluetooth
Po, v5.0
Portat USB
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
Lidhja USB
Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS)
Mbështetje GPS
Po
Veçoritë e GPS-it
GPS
Mbështetje NFC
Jo

Multimedia

Altoparlant i integruar
Po
Foleja e kufjeve
Po
Radio FM
Po

Veçori

Sensorët
Akselerometër
Sensor i gishtave
Sensor afërsie

Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.

Recensionet e Gionee M12

Fotot e Gionee M12

Pyetjet më të shpeshta

Cili është çmimi i Gionee M12?

Çmimi i Gionee M12 është rreth €150 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.

Kur është hedhur në treg Gionee M12?

Gionee M12 u vu në shitje më E Hënë 16 Nëntor 2020.

A është Gionee M12 i disponueshëm në dyqane?

Jo, Gionee M12 nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.

Sa peshon Gionee M12?

Gionee M12 peshon rreth 196 gramë.

Sa është diagonala e ekranit të Gionee M12?

Ekrani i Gionee M12 mat 6.55 inç.

A mbështet Gionee M12 rrjetet 5G?

Jo, Gionee M12 nuk mbështet 5G.

Sa kamera ka Gionee M12?

Gionee M12 ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.